Loading…

Serwis Ciągników i Maszyn Rolniczych

Naprawa Ciągników i Maszyn Rolniczych z Dojazdem do klienta
Kontak

Jak to działa: serwis automatyki przemysłowej – Fabryki w PolscePrzestoje w fabrykach, związane z awariami urządzeń, generują dla firm produkcyjnych poważne koszty. Wówczas każda godzina jest niezwykle cenna. Dlatego tak istotna jest sprawna naprawa, aby cała linia produkcyjna mogła jak najszybciej powrócić do działania.

Dziś zobaczymy jak przebiegają prace serwisowe. W tym celu odwiedziliśmy zakład firmy RGB Elektronika z Wrocławia.

W RGB naprawiane są urządzenia automatyki przemysłowej, w tym serwonapędy, falowniki, zasilacze, komputery przemysłowe i inne podzespoły do maszyn i robotów. My przyjrzymy się jak przebiega naprawa panelu operatorskiego robota przemysłowego.

Po przywiezienie do serwisu sprzęt wypakowywany jest w magazynie przyjęć. Żeby udokumentować stan w jakim trafił do serwisu pracownik po odpakowaniu robi zdjęcia. Oprócz tego kamery rejestrują cały proces rozpakowywania.

Następnie przygotowywane jest zlecenie naprawy i panel trafia do magazynu buforowego. Do realizacji zlecenia przydzielany technik serwisu, a także opiekun regionalny, który odpowiada za kontakt z klientem.

Na początek trzeba przeprowadzić diagnozę, ustalić co jest przyczyną awarii oraz jakie prace trzeba wykonać aby przywrócić sprzęt do poprawnego działania. Po wstępnych oględzinach urządzenie jest instalowane w specjalnym stanowisku testowym, dedykowanym dla konkretnej maszyny. Jeśli chodzi o diagnozę tego panelu uszkodzone są matryca oraz kabel przesyłowy. Zamontować trzeba także nowy przycisk bezpieczeństwa.

Opiekun informuje klienta o zakresie naprawy oraz jej koszcie. Po akceptacji technik serwisu może przystąpić do działania. Prace serwisowe zaczynają się od umycia urządzenia. Czyszczona jest obudowa. Elementy elektroniki trafiają do myjki ultradźwiękowej. Następnie umyte części są dokładnie suszone.

Wracamy na stanowisko serwisowe. Komponenty potrzebne do wykonania naprawy przywożone są z magazynu.

Technik wymienia klawiaturę, a także montuje nową matrycę. Prace serwisowe wykonywane są w kabinie laminarnej, a więc w warunkach sterylnych. Dzięki temu ograniczana jest możliwość osadzania drobnych pyłów i zanieczyszczeń, które mogłyby zakłócić pracę panelu. Dodatkowo stosowane są zabezpieczenia zapobiegające wyładowaniom elektrostatycznym, które może wygenerować człowiek, a co może doprowadzić do uszkodzenia części elektronicznych.

Następnie instalowany jest przycisk bezpieczeństwa. Na stanowisku obok przygotowywany jest kabel sygnałowy, który również podlega wymianie.
Tak przygotowane urządzenie ponownie trafia na stanowisko testowe. W ten sposób, jeszcze przed wysłaniem do klienta można sprawdzić czy wszystkie jego funkcje działają poprawnie.

Proces przygotowania wysyłki jest również monitorowany. Panel umieszczany jest w kartonie przy użyciu woreczków z rosnącą pianką, która dopasowuje się do jego kształtu. W ten sposób panel zabezpieczany jest przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogłyby powstać podczas transportu.

Większe urządzenia, jak na przykład silniki, pakowane są do drewnianych skrzyń.

RGB Elektronika zajmuje się m.in. naprawą podzespołów do maszyn CNC, wtryskarek, robotów przemysłowych. Każdego dnia zespół techników realizuje naprawy, dzięki którym fabryki przywracane są do działania.


Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.

Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak działa laser Kimla? – Fabryki w Polsce EXTRA
Jak działa myjnia przemysłowa? – Fabryki w Polsce EXTRA
Polskie lasery światłowodowe – Fabryki w Polsce
Jak produkowane są zautomatyzowane linie produkcyjne? – Fabryki w Polsce
Jak powstają linie montażowe? – Fabryki w Polsce

Youtube Naprawa maszyn budowlanych rolniczych, Naprawa Ciągników, Kiedy Twój ciągnik, kombajn, maszyna odmówią posłuszeństwa – służymy pomocą. Naprawa sprzętu rolniczego w Warszawie.

Naprawa Ciągników, Naprawa Maszyn Rolniczych, Warszawa, Wołomin, Piaseczno naprawa ciągników. Serwis · serwis gwarancyjny i pogwarancyjny maszyn i urządzeń rolniczych · przeglądy okresowe ciągników, ładowarek oraz innych maszyn rolniczych, Naprawy i remonty ciągników VALTRA, przyczep PALMS, maszyn rolniczych · Naprawa maszyn budowlanych rolniczych · Naprawa maszyn budowlanych i rolniczych, Naprawa John Deere oraz Ciagników Zetor.

Diagnostyki, serwis, naprawa ciągników rolniczych ✓ Maszyny rolnicze naprawa ➤ Massey ferguson serwis i naprawa, Serwis Fendt, Claas Naprawa sprzętu rolniczego. Naprawa sprzętu rolniczego Warszawa.

Serwis sprzętu rolniczego i budowlanego, serwis traktorów, Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci, gdy twój traktor, kombajn lub inna maszyna zawiedzie. Serwis maszyn rolniczych w Warszawie.

Warszawa, Woomin i Piaseczno to miejsca, w których można naprawić ciągniki i inny sprzęt rolniczy. Serwis prewencyjny ciągników, ładowarek i innego sprzętu rolniczego oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, naprawy ciągników i przyczep VALTRA, naprawy przyczep PALMS, naprawy maszyn rolniczych, naprawy ciągników John Deere i Zetor, naprawy innych maszyn.

diagnostyka i naprawa ciągników; Serwis maszyn rolniczych; Serwis i naprawa Massey Ferguson i Fendt; Konserwacja i naprawa ciągników Claas Konserwacja i naprawa maszyn rolniczych. Warszawski serwis maszyn rolniczych.

W przypadku pras zwijających wszystkich marek i modeli nasza firma naprawia ich sterowniki, komputery i płyty główne.

John Deere Serwis w Warszawie.

W naszej firmie oferujemy naprawę sterowników, komputerów, płyt głównych do Pras zwijających różnych marek:

John Deere
Vicon
Rivierre Casalis, Greenland
New Holland

AGCO
AGCO Allis
Caterpillar Protyp 4wd
Caterpillar Protyp 4wd

AGCO White
ATC
Advance-Rumely
Ag King
AgTrac
AgraCat
Agri-Power
Agri Hispania
Agrico
Agrinar
Allis Chalmers
Antonio Carraro
Apollo
ArmaTrac
Ascot Universal
Aultman & Taylor
Avery
B.F. Avery
Baldwin
Barreiros
Belarus
Benye
Best
Big Bud
Bima
Bobcat
Bolens
Porsche Typ 108
Porsche Typ 108

Bolinder-Munktell
Bombardier
Branson
Bristol
Brockway
Buhler Versitale
Bukh
C.O.D. Tractor Company
CBT
CO-OP
Cabelas
Cameco
Carraro
CaseIH
Caterpillar
Centaur
Century
Challenger
Chamberlain
Chery
Claas
Cletrac
Cockshutt
Corbitt
County
Cub Cadet
Custom
Daedong
David Brown
Deutz
Deutz-Allis
Deutz-Fahr
Dongfeng
Marshall
Marshall

Dutra
Eagle
Eagle Manufacturing
Earthmaster
East Wind
Ebro
Empire
Erkunt
Farm Pro
Farmall
Farntrac
Fate-Root-Heath
Fendt
Ferguson
Fiat
Force Motors
Ford
Ford-New-Holland
Fordson
Fortschtitt
Foton
Fox River Tractor Company
Friday
Galloway
Gibson
Graham-Bradley
Haas
Zanello 540 C
Zanello 540 C

Happy Farmer
Hart-Parr
Heider
Hesston
Hinmoto
Hitachi
Holder
Holt
Hurlimann
IMR Rakovica
IMT
International Harvester
Interstate Tractor
Iseki
Ivel Agricultural Motors
J.I. Case
JCB
Jacobsen
Jeep
Jinma
John Deere
Johnson Manufacturing
KAMCO
Kioti
Knudson
Ford-New-Holland z 1994 roku.
Ford-New-Holland z 1994 roku.

Komatsu
Kubota
LS
Lamborghini
Landini
Lanz
Le Roi
Lenar
Leyland
Limb
Liner
Long
Mahindra
Mahindra Gujarat
Marshall
Massey Ferguson
Massey-Harris
McConnel-Marc
McCormick Intl
McCormick-Deering
McCulloch
McKee
Memo
Mercedes-Benz
Merlin
Minneapolis-Moline
Minot
Mitsubishi
Montana
Muir-Hill
Titan.
Titan.

New Holland
NorTrac
Nuffield
Oliver
Parrett
Pasquali
Pioneer Tractor
Porshe
Ranch Hand
Ransomes
Renault
Rhino
Rock Island
Rome
SAME
SOMECA
Samson
Satoh
Saukville
Sainderson
Schilter
Schluter
Schramm
Shaktimaan
Shibaura
Silver King
Simplicity
Simpson Jumbo
Siromer
Samson
Samson

Sonalika
Steiger
Steyr
Stihl
Suzue
Swaraj
TAFE
TYM
Thieman Harveuster
Toro
Twin City
Titan
UTB/Universal
Unimog
Unitrak
Upton
Ursus
Valmet
Ursus 15014
Ursus 15014

Valpaana
Valtra
Versatile
Volvo
Wagner
Wallis
Waterloo Boy
Waterloo Manufacturing Company
White
Wingin
Wisconsin Tractor
Work Horse
Woods & Copeland
Wuzheng
YTO
Yanmar
Zanello
Zetor
Zetor Zebra

Naprawy traktorów, innych maszyn rolniczych i budowlanych Gdy Twój traktor, kombajn lub inna maszyna się pali, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Naprawy sprzętu rolniczego w stolicy Polski.

Maszyny rolnicze można serwisować w Warszawie, Woominie i Piasecznie. Naprawy ciągników i przyczep VALTRA, przyczep PALMS, maszyn rolniczych, ciągników John Deere, pojazdów rolniczych Zetor i innych maszyn; konserwacja zapobiegawcza ciągników, ładowarek i innego sprzętu rolniczego; naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Usługi w zakresie diagnozowania i naprawy ciągników i innego sprzętu rolniczego Pomóż przy swoim Massey Ferguson lub Fendt lub napraw swój ciągnik Claas. Konserwacja i naprawa sprzętu rolniczego. Warsztat naprawy maszyn rolniczych w Warszawie.

Nasza firma naprawia płyty główne i sterowniki do pras zwijających wszystkich marek i typów.

35 thoughts on “Jak to działa: serwis automatyki przemysłowej – Fabryki w Polsce

 1. Zastanawiasz się nad udziałem w programie Fabryki w Polsce? Podpowiemy i pokażemy przykłady, jak może wyglądać film o Twojej firmie.
  Prześlij dane kontaktowe na adres 👉piotr.kupiec@fabrykiwpolsce.pl👈
  Piotr skontaktuje się z Tobą i opowie, jak wygląda realizacja materiału.

  Zobacz, co u nas słychać 👇
  Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ
  LinkedIn: http://bit.ly/3m4NlKH
  Portal: https://fabrykiwpolsce.pl

  Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE

 2. Niestety, ale od 3 tygodni napęd Indramat jest w naprawie, trzy razy był już montowany w maszynie i dalej jest nie sprawny… w zeszłym tygodniu wrócił ponownie do naprawy, jutro mają się odezwać czy się udało…
  Napewno poinformuję w komentarzu jak sprawa się zakończyła.

 3. Na filmie spoko to wygląda, a w mojej okolicy mają opinię, że tylko potrafią naklejać swoje naklejki/plomby i odsyłają nienaprawione podzespoły do klienta, kasując mimo tego pieniądze i to nie małe. Mam na myśli branżę obrabiarek CNC. Może z robotami jest inaczej.

 4. Współpracą z tą firmą jest bezzasadna pod względem ekonomicznym. Moduł napędu do serwo – koszt w RGB 20k – koszt w normalnej firmie 2k – i czas na za dwa dni prawie nikogo nie zaboli.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!